cs / en

Follow us

ikona facebookikona instagram

V sauně naleznete nejen zdraví, ale také krásu

12/04/2022

V sauně naleznete nejen zdraví, ale také krásu

Pro krásu je nutné trpět, říká staré přísloví. V případě návštěvy sauny to ovšem vůbec neplatí. Saunování pomůže vaší kráse, a ještě si v ní krásně odpočinete. Důvodů, proč by saunu měla navštěvovat každá žena i dívka, je ovšem daleko více.

Rozšiřuje cévy a zvyšuje tepovou frekvenci

Zvýšený krevní tlak je dnes relativně běžným jevem, který však není dobré podceňovat. Je ovlivňován konzumovaným jídlem i životním stylem, který vedeme. Saunování je jedním z dobrých způsobů, jak krevní tlak snižovat. Teplo totiž rozšiřuje cévy a díky tomu je tok krve v žilách plynulejší.

Zlepšení průtoku krve napomáhá k celkově lepší fyzické kondici, a tedy i větší energii do života. To pozitivně ovlivňuje vaší psychickou pohodu, která jak dobře víme, je polovinou krásy.

Saunování taktéž napomáhá ke zvyšování tepové frekvence. Díky rychlejší práci srdce předcházíte vzniku některým kardiovaskulárním onemocněním. Srdce je posilováno podobně jako v průběhu cvičení, které je vždy se saunou ideální kombinovat. Právě sauna totiž napomáhá k lepší regeneraci unaveného svalstva.

Detoxikuje a omlazuje

Během saunování se tělo ohřívá, póry se otevírají a tělo začíná vylučovat pot. Spolu s ním jsou z těla vyplavovány toxiny, které se podílejí na stárnutí pokožky. Dá se říci, že čím větší množství potu během saunování ze svého těla vyloučíte, tím lépe. Je ovšem nutné tekutiny neustále doplňovat, aby nedošlo k dehydrataci.

Díky detoxikaci, ale také dostatečnému příjmu tekutin a pronikání tepla hluboko do pokožky, dochází k jejímu vypínání. Pokožka se zároveň zbavuje odumřelých buněk. Pokožka se tak krásně prokrví, je hydratovaná a vypadá svěže a mladistvě.

TIP: Péče o pokožku během a po saunování

Pomáhá zbavit se bolesti

Jak jichž bylo řečeno, sauna je ideálním způsobem, jak regenerovat unavené svalstvo. To je také důvod, proč je zcela mylný mýtus, který hovoří o tom, že by ženy neměly saunu navštěvovat během svých dní. Sauna naopak dokáže velmi dobře pomoci s menstruačními bolestmi. Díky horku se totiž svaly uvolňují, a tak odchází bolest zad i bolest v podbřišku

Díky zvýšené cirkulaci krve je také možné saunou zahnat bolest hlavy. Je ovšem nutné být co nejvíce hydratován. Během návštěvy sauny v době menstruace platí, že by ženy měly dbát na zvýšenou hygienu, zároveň je také nutné dobře sledovat reakci těla na vysokou teplotu a v případě jakéhokoliv diskomfortu saunu opustit.

TIP: Nejčastější mýty spojené se saunováním. Co lidé tvrdí, ale není to pravda?

Sauna v době těhotenství a kojení

Jak už jsme si řekli v jednom z předchozích článků, saunu lze navštěvovat i v průběhu těhotenství. Je ovšem velmi důležité dbát na to, aby její návštěvy probíhaly v době, kdy vysoké teploty nijak neublíží ani plodu a ani matce.

Návštěvu sauny lze naplno obnovit ihned po narození miminka, a to i v momentě, kdy ženy kojí. Je ale opět velmi důležité dbát na dostatečnou hydrataci organismu a také dostatek energie. Nedostatek tekutin by se mohl podílet na snížení laktace a nedostatek energie by zase mohl přivodit slabost.